Akcja 2009


W tym roku kampania „Płytka wyobraźnia” została zainaugurowana 23 kwietnia, a więc jeszcze przez rozpoczęciem letniego sezonu. W tym bowiem dniu ukazała się na rynku książka Mariusza Rokickiego „Życie po skoku”, nad którą Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji objęło patronat medialny.


Książka opowiada prawdziwą historię Mariusza, który złamał kręgosłup skacząc do wody. W przejmujący i jednocześnie bardzo szczery sposób opisał swoje zmagania z kalectwem, od pierwszych dni po niefortunnym skoku, poprzez stopniowe dochodzenie do siebie, po chwilę obecną. Historia ta pokazuje, jakie mogą być skutki nierozważnego zachowania nad wodą, wpisuje się zatem w działania i cele kampanii „Płytka wyobraźnia”.

 

W tym roku także zapraszamy do współpracy partnerów: organizacje pozarządowe, placówki zdrowia oraz inne instytucje na terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że plakaty akcji zawisną również na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie ostrzegą wypoczywających przed skutkami brawurowych i nieprzemyślanych skoków do wody.

 

Ogromny zasięg kampanii zawdzięczamy zawsze współpracy z mediami. Serdecznie zapraszamy prasę, radio i telewizję oraz portale internetowe do współpracy przy promocji idei kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo".